RESULTAT IFRÅN 2018
 

My Dog INT 5/1
Domare Ann-christin Johansson

S M’s Falling in love: Junkl 1 EX, CK, BHKL4
S M’s  Great ball of fire: Ökl 1 EX, CK
S M’s Ring of fire: Ökl2 EX, CK
S M’s  Back to work: Vetkl 1 EX, CK, BHKL3
S M’s  Crazy in love: Junkl 2 VG
S M’s  Everlasting love: Junkl 1 EX
S M’s  Winter magic glow: Ökl 3 VG

Uppfödargrupp 1 HP
.............................................

 

My Dog Nordic 4/1
Domare Nils Molin

S M’s Falling in love: Junkl 1 EX
S M’s  Great ball of fire: Ökl 1 EX, CK BHKL2, R-NORDC
S M’s  Back to work: Vetkl 1 EX,CK ,BHKL3
S M’s  Crazy in love: Junkl 2 ,EX, CK
S M’s  Everlasting love: Junkl 1, EX, CK, BTKL4
S M’s  Winter magic glow: Ökl 2 EX

Uppfödarklass 1 HP
.............................................

RESULTAT IFRÅN 2016

Norrköping 20/8
domare Moira Grant Cook

S-M Great balls of fire: EX, 1 junkl, CK, 4BHKL
S-M Back to work: EX, 1 vetkl, CK, 3 BHKL
S-M I see fire: EX. 1 ukl, CK, 2 BTKL, reserv cacib
S-M Winter magic glow: EX, 1ökl, CK, 1BTKL, cacib, BIR, BIG4

Bästa uppfödargrupp m Hp

Gruppdomare var Moira Grant Cook
.............................................

   

Askersund 13/8
domare Dimitris Antonopoulos


S-M Back to work:  EX vetkl
.............................................

 


Köping 23/7
domare Anita Whitmarsh

S-M We got the action: EX,1 ökl ,CK, BHKL1 cacib, BIM
S-M Back to work: EX, 1 vetkl, CK, 2BHKL
.............................................

   

Norrköping 4/6
domare Birgitta Svarstad

S-M Great balls of fire: EX, 1junkl
S-M back to work: EX, 1 vetkl, CK, BHKL 2
S-M I see fire: junkl G
S-M Winter Snow Angel: ökl vg
.............................................

 

Österbybruk 29/5
domare Utk jens Ramsing

S-M Great balls of fire: VG, 1 junkl
S-M I’m on fire: VG, 2 junkl
S-M Back to work: EX,1 vetkl, CK, BHKL 1, BIM
S-M Winter magic glow: EX, ökl 3

Bästa uppfödargrupp med Hp
.............................................

 

Strängnäs Internationell 12/3
Domare: Hans Almgren


S -M Great Balls of Fire: Junkkl Excellent, Junkk 1,Ck, 3BHKL
S -M Back to Work: Vetkl Excellent, Vetkk 1, Ck , 2BHKL , BIR Veteran
S -M I see Fire:  Junkl Excellent, Junkk 1
S -M Winter magic Glow: Ökl Excellent, Ökk 1, Ck, 1BTKL, Cacib , BIM
Bästa Uppfödar grupp med HP

.............................................

 

Östgötamästaren Mantorp 26/ 2
Domare: Niclas Ericsson

S-M Winter Magic Glow: utslagen i 3:e ronden
.............................................

 

Eskilstuna Inoff 20/2
Domare: Eva Jönsson


S-M Great Balls of Fire: Bästa hane med HP, BIM
S-M Heavens on Fire:  Bästa tik med HP, BIR , BIG 2
.............................................

 

Furudal SPHK 12/2
Domare: Robert Sellevik


S-M I see Fire: Junkl Excellent, Junkk 2
.............................................

 

Göteborg Internationell 8/1
Domare: Guisado C Navarro


S-M Back to Work: Vetkl Excellent, Vetkk 1,Ck, BIR Veteran
S-M Winter Magic Glow: Ökl Excellent, Ökk 1, Ck, 4BTKL
.............................................
Göteborg Internationell 7/1
Domare: Leif Lehma Jörgensen


S- M Back to Work : Vetkl Excellent, Vetkk 1 ,Ck, 3BHKL , BIR Veteran
S- M Winter Magic Glow: Ökl Excellent, Ökk 2, Ck, 4BTKL .............................................

RESULTAT IFRÅN 2015
  Stockholm Internationell 12/12
Domare: Harri Lehkonen

S - M Back to work: Vetkl Excellent , Vetkk 2
.............................................
  Mantorp Inoff Valp 15/11

S - M I’m on Fire: Bästa Hane , HP, BIR , BIG 2
S- M I see Fire: Bästa Tik , HP , BIM
S-M Heavens on Fire: 2 Bästa Tik
.............................................
Växjö Internationell 30/10
Domare: Irina Poletaeva


S- M Winter Below Zero: Ökl Very Good, Ökk 1
S-M Winter Magic Glow: Ökl Good
.............................................
Högbo Bruk Internationell 12/9
Domare: Matti Tuominen


S-M Winter below Zero: ökl Excellent, Ökk 2
S-M Winter Magic Glow: Ökl Excellent, Ökk 1, Ck,1BTKL, CACIB, BIM
.............................................
Visby Internationell 30/8
Domare: Per Andersson


S-M Winter Below Zero: Ökl Excellent, Ökk 1
S- M Winter Magic Glow : Ökl Excellent, Ökk 1 , Ck, 2BTKL, R- CACIB
.............................................
  Visby Nationell 29/8
Domare: Eva Liljekvist Borg


S- M Winter Below Zero: Ökl Good
S-M Winter Magic Glow: Ökl Excellent, Ökk, Ck, 1BTKL, BIR
.............................................
  Täby Galopp Nationell 23/8
Domare: Gunilla Sandberg


S -M Winter Below Zero: Ökl Excellent, Ökk 1
.............................................
  Norrköping Internationell 16/8
Domare: Jesper Andersson


S- M We Got the Action:  Ökl Excellent, Ökk 2
.............................................
  Askersund Nationell 8/8
Domare: Markuu Mähönen


Deejasome Eller Inte: Ökl Excellent Ökk 2
S-M Winter Below Zero : Ökl Very Good, Ökk 3
S- M Winter Magic Glow: Ökl Excellent, Ökk 1
.............................................
  Avesta Nationell 13/ 6
Domare: Göran Bodegård

S-M Winter Below Zero:  Ökl Excellent, Ökk 2
.............................................

Norrköping Nat 6/6
Domare Leif Herman Wilberg

S-M Winter Magic Glow "Skaij" Exc, 1ökl, ck, 1:a Btkl,  BIM
S-M Winter Snow Angel " Ellie" Exc , 3ökl
.............................................

 

Piteå Nat 16/5
Domare Carl Gunnar Stafberg.

S-M Winter Snow Angel "Ellie " Exc, 2ökl
.............................................

 

Motala Hundsällskap Drive in 14/5

S-M Winter Magic Glow "Skaij" BIS 2
.............................................

 

Västerås Nat 25/4
Domare Birk Carsten

S-M Winter Below Zero "Buster" Exc, 1 ukl, ck, 3:a Bhkl
S-M Winter Magic Glow "Skaij" Exc, 3ukl
..............................................

 

Stockholm INT Easter Dog Show 4/4
Domare: Carl Gustav Stafberg

S-M Winter Below Zero: Exc, 2:a Ukl, CK
S-M Winter Magic Glow: Exc, 2:a UKL, CK, 3:a BTKL
.............................................

 

Strängnäs INT 14/3
Domare: Michael Leonard

S-M Winter Below Zero: Exc, 2:a Ukl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 2:a UKL, CK
S-M Winter Snow Angel: G
.............................................

My Dog Göteborg 6/1
Domare: Liz Cartledge

S-M Winter Below Zero: Exc, 2:a Ukl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1:a Ukl Ck, 4:a btkl

.............................................
My Dog Göteborg 5/1
Domare: Ligita Zake

S-M Winter Below Zero: Exc, 2:a Ukl Ck, 4 bhkl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1:a Ukl Ck, 1:a btkl, BIM, CACIB

.............................................

RESULTAT IFRÅN 2014
Stockholm 14/12
Domare: Göran Bodegård

S-M Winter Below Zero: Exc, 1:a Ukl Ck, 1:a bhkl, BIM, CACIB & SEV-14
Handler: Sara Cansund
S-M Winter Magic Glow: Excellent 2:a ukl

.............................................
Samojedringens inoff utställning i Gränna 28/9
Domare: Ann Gistedt

S-M Winter Below Zero:  Exc, 1 Ukl, Hp , 1 Bhkl & BIM
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Ukl , Hp, 1 Btkl , BIR
& Best in Show
.............................................
 
Gotland Internationell 31/8
Domare: Tan Ahlman-Stockmari

S-M Winter Below Zero: Exc, 1Ukl, Ck, 2 Bhkl, R-Cabib
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1Ukl, Ck ,2 Btkl, R-Cabib
.............................................
 
Gotland Nationella 30/8
Domare: Monika Blaha


S-M Winter Below Zero: Exc, 1Ukl 
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1Ukl , Ck, 1 Btkl & BIM
.............................................
 
Norrköping Internationella 17/8
Domare: Anne-Chatrine Edoff

S-M Winter Below Zero: Very Good, 1Ukl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1Ukl
.............................................
Eskilstuna Nationella 16/8
Domare: Anita Whitmarsch

S-M Winter Below Zero: Exc, 1 Junkl, Ck, 1 Bhkl & BIM
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl, Ck, 1 Btkl & BIR
(utplockad som 1 av de 7 bästa i gruppfinalen).............................................
 
Jönköping Elmia  internationell 3/8
Domare: Guido Schäfer

S-M Winter Below Zero: Exc, 1 Junkl, Ck, 3 Bhkl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl, Ck, 2 Btkl
.............................................
Köping Internationell 20/7
Domare: Annette Bystrup

S-M Back to the Future: Exc, 1 Brukskl, Ck, 3 Bhkl , R-Cacib
S-M Winter Below Zero:  Exc, 2 Junkl
S-M Winter Magic glow:  Exc, 1 Junkl, 1 Btkl & BIM
.............................................
 
Askersunds Internationella 19/7
Domare: Rodi Hubenthal

S-M Back to the Future:  Exc, 1 Bruksl, Ck, 2 Bhkl (ev Cacib)
S -M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl, Ck, 1 Btkl & BIM
.............................................
 
Borås Nationella 28/6
Domare: Tuula Savolainen

S-M Winter Below Zero:  Exc, 1 Junkl, Ck, 2 Bhkl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl , Ck, 1 Btkl & BIR
S-M Winter Snow Angel: Very good ,2 Junkl 
.............................................
 
Avesta Internationella 14/6
Domare: Leni Finne

S-M Winter Below Zero:  Exc, 2 Junkl
.............................................
 
Norrköping Nationella 31/5
Domare: Göran Arvidsson

S-M We Got the Action:  Exc, 1 Ökl
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl, Ck, 2 Btkl
.............................................
 
Motala Hundsällskap Inoff 29/5
Domare: Mona Gustavsson

S-M Winter Below Zero:  Exc, Hp
S-M Winter Magic Glow: Exc, Hp &  BEST IN SHOW !!!.............................................
Oxelösund Inoff 17/5
Domare: Anita Whitmarsch

S-M We got the Action: Exc, 1 Ökl, Hp, 2 Bhkl
S-M Winter Below Zero: Exc, 1 Junkl, Hp, 1 Bhkl & BIM
S-M Winter Magic Glow: Exc, 1 Junkl, Hp, 1 Btkl , BIR, BIG & BEST IN SHOW!!!
.............................................
 
.............................................
 
Västerås 26/4
Domare Tanya Ahlman- Stockmari
 
S-M Winter Below Zero: exellent, 2junkl, CK, 3 BHKL
S-M Back To The Future: exellent, 1brukskl, CK, 2 BHKL
S-M Winter Magic Glow: exellent, 2jukl, CK, 4 BTKL
.............................................

 

  Strängnäs 11/3
Domare: Karl-Erik Johansson

S-M Winter Ice Breaker: Exc, 3 Junkl
S-M Winter Magic Glow:  Exc, 1 Junkl, Ck, 3 Btkl
S-M We Got The Look: Exc, 1 Ökl, Ck, 2 Btkl
.............................................
RESULTAT IFRÅN 2013
Avesta 15/6
Domare: Bo Lundström
 
S-M we got the Action: 1Ukl,ck, 4 BHkl
S-M We got the Look: 1Ukl, ck , 2 BTkl
S-M Back to the Future: 1Brukskl,Ck ,1BHkl, BIR & BIG 2
.............................................
  Vänersborg 8/6-2013

Sun Master's Back To The Future: BIR
.............................................
  Norrköping 1/6

Deejasome Eller Inte: Excellent, 1Ökl, Ck,2 Bhkl
S-M We got the Look: Excellent 1Ukl, Ck ,4 Btkl
S-M Back to the Future: Excellent 1Brukskl, Ck,1 Bhkl, BIM
.............................................
Västerås 27/4
Domare: Monika Blaha

Deejasome Eller Inte: Excellent 1 Ökl, Ck, 1Bhkl, BIR
S-M we got the Look : Excellent 1 Ukl, Ck, 1Btkl, BIM
.............................................
Inoff Mjölby 13/4
Domare: Bosse Lundström

S-M We got the Action: Excellent, 1Bhkl, BIR , BIG 1 & BIS 3
S-M We got the Look: Excellent, 1 Btkl, BIM

.............................................
Stockholm International Easter Dog Show
Domare: Agnes Ganami, Israel

S-M we got the Action: Excellent 2 Ukl
S-M we got the Look: Excellent 1ukl, Ck ,4 Btkl
S-M Back to Future: Excellent 1 brukskl, Ck 3 Bhkl
S-M Reward: Excellent 1 Ökl, Ck 1 Bhkl ,BIR
Sun Master's: Bästa Uppfödargrupp med Hp
.............................................
  Strängnäs 9/3
Domare: Jesper Andersson

S-M We got the Action: excellent 2:a Ukl
S-M We got the Look: excellent 3.a Ukl
.............................................
Furudal 2013-02-08
Domare Per-Harald Nymark, Norge

S-M Back to the future: Exc, 1brkl, ck,  BHKL, BIR, BRUKS-BIR
.............................................

RESULTAT IFRÅN 2012
Visby 2012-08-26
Domare Göran Bodegård

S-M We got the action: Excellent, 1junkl, ck, 2BHKL
S-M Back to the future: Exc, 1ökl, ck, cacib, BHKL, BIR, BIG4
S-M Back to work: Excellent, 2 ökl
S-M back to basic: Excellent, 2ökl
Bästa uppfödargrupp med HP
.............................................

 

Visby 2012-08-25
Domare George Schogol
 
S-M Back to the future: Excellent, 2ökl
S-M Back to work: Excellent 1ökl,ck, 1BHKL, BIM
 
Avelsgrupp S-M Back to the future
Bästa avelsgrupp HP, BIS 1
.............................................
 
Eskilstuna  2012-08 19
Domare Jan Stääv
 
Deejsome eller inte: Excellent 3 ökl
S-M Back to work: Excellent 4 ökl
.............................................
 
Askersund 2012-08-11
Domare Per Svarstad
 
S-M Back to the future: Excellent, 1ökl, ck, 1BHKL, BIR
S-M We got the look: VG 2 junkl.
.............................................
 
Avesta 16/6

S-M Back to the Future: Excellent,Ökk 1, Ck , Bhkl 1, BIR
S-M We got the Look: Excellent,Junkl 1, oplacerad btkl
Deejasome Eller Inte:  Excellent, Ökk 4
.............................................
 
Norrköping 2/6
Domare Jasna Matejchic
 
S-M Reward: Excellent: Ökk1, Ck, Bhkl 2
S-M We got the Look:  Excellent, Junkl 1,Ck, Btkl 2
Deejasome Eller Inte: Excellent,Ökk 2, Ck, Bhkl 3
.............................................
  Vallentuna 26/5
Domare Paolo Dondina


S-M Back to the Future: Excellent, Ökk 3,Ck, Bhkl 4
S-M Back to Basic: Very Good, Ökk 4
S-M Back to Work:  Very Good, Ökk 4
S-M Reward : Very Good
Sun -Master's Uppfödar grupp med HP
.............................................
 
Motala Brukshundklubb inoff 1/5
Domare Camilla Sandell- Widin

S-M We Got the Look: HP, BIM
S-M Reward : HP,BIR och BIG 1
.............................................
 
Ödeshögs kennelklubb inoff 29/4
Domare  Mirko Lundén

S-M We Got the Action: HP, BIR och BIG 1
.............................................
 
Västmanlands kk Västerås 28/4
Domare Svein Helgesen N
 
Sun Master's We got the action: Excellent, 2jkl
Sun Master's We got the look: Excellent, 1jkl, CK, 2BTKL
.............................................
Eskilstuna inoff 1/4
Domare Charlotte Orre

Sun Master's We got the look: HP,BIR, BIG1, BIS1
Sun Master's Reward: HP, BIR,BIG3
.............................................
Inoff Valputställning i Boxholm
Domare  Ann-Marie Hagelin

S-M We got the Action: BIM-valp
S-M We got the Look: BIR-valp, BIG 1 och BIS 4

.............................................
Örebro inofficiell 11/2
Domare Kjell Lindström

S-M We got the Look: BIM valp
S-M We got the Action: BIR + BIG3
S-M Reward:  bhkl+ bim
S-M Artic star:  bir veteran, 2btkl, BIS -veteran

.............................................
  Inoffciell utst Årsunda 4/2
Domare Erna-Britt Nordin

S-M We got the Power : BIR + BIG2

.............................................
RESULTAT IFRÅN 2011
  Gimo 11/9
Domare Gunnel Holm

S-M Relax : very good
Deejasome Eller inte:  Exc, 2ökl, ck, 4Bhkl
S-m Back to Work: Exc, 1ökl, ck, 2Bhkl , R-cacib
.............................................
Simmatorp 10/9
Domare Annica Uppström

S-M Spring Dream: BIS  2 Veteran, BIR Veteran, 3 bästa tik
.............................................
Gotland 28/8
Domare Christian Jouanchicot
 
S-M Back to Work: Exc,1ÖKL,CK,1BHKL, CACIB, BIM
Deejasome Eller Inte: Exc, 2ÖKL,CK,3BHKL
Deejsome hot hot hot: Exc, 1JUNKL, CK,1BTKL,CERT,BIR .............................................
Gotland 27/8
Domare Kennet Edh

S-M Back to Work: Exc, 1ÖKL,CK,1BHKL, CACIB, BIR, BIG3
Deejasome Eller Inte: Exc, 2ÖKL,CK,2BHKL,RESERVCACIB
Deejsome hot hot hot: Exc, 1JUNKL,CK,2BTKL, CERT

Grupp domare: Christian Jouanchicot
.............................................
 
Eskilstuna 21/8
Domare Curt Nilsson

Deejasome Eller Inte: Excellent, 1ökl
Deejsome hot hot hot: Excellent, 1jkl
.............................................

 
Norrköping 20/8
Domare Guy Jeavons
 
S-M Back to the Future: Exc, !ökl, CK, 1Bhkl, BIM ,SV-11
Deejasome Eller Inte: Exc, 3ökl, CK
Deejsome hot hot hot: Exc, 3jkl, CK

.............................................

Askersund 110813
Domare Erna-Britt Nordin

Deejasome Eller Inte:  Excellent 1ökl,ck,1BHKL,CERT,BIM
.............................................

 
Vallentuna 110807
Domare: Arvid Göransson
 
Maxi : excellent, 1junkl
S-M Back to the Future: excellent, 1ökl, CK, 1BHKL, BIR
S-M Back to Work: excellent, 2ökl, CK, 2BHKL
.............................................
 

Ransäter INT 2011-07-29
Domare: Leif Lehman Jörgensen

S-M Back to the Future: excellent, 2ökl,CK,2BHKL
Deejsome hot hot hot: vg 

Ransäter INT 2011-07-30
Judge: Eva Liljekvist Borg

S-M Back to the Future: excellent, 3ökl,CK,3BHKL
Deejsome hot hot hot: exellent

Ransäter INT 2011-07-31
D
omare: Gert Christensen

S-M Back to the Future: excellent, 1ökl,CK ,2BHKL
.............................................

 

Avesta NAT 110618
Domare: Leni Finne

S-M Recharge: Good
S-M Back to Work: excellent, 1ökl, CK, 1bhkl, BIR
Deejsome Hot hot hot: excellent,3 jkl
.............................................

Västberga inoff 110611
Domare: Thina Mellaby
 
Deejsome hot hot hot: 1jkl,HP,BIR, BIG1,BIS1 JUNIOR
.............................................
 
Drammen INT 110605
Domare: Marija Kavcic
 
S-M Back to Work: exc, 1ökl, CK, 4bhkl
S-M Back to Basic: excellent, 2ökl, CK
.............................................
 

Österbybruk 110529
S-M Back to the Future: exc 1ökl, ck 1bhkl  BIR & BIG 3
.............................................

Vallentuna INT 110528
Domare: Kerstin Einarsson

S-M Reward: excellent, 3jkl
S-M Relax: exc, 1jkl,ck,4bhkl, r-cert
S-M Back to Work:  exc, 2 ökl, ck, 3bhkl
S-M Back to the Future: exc , 1 ökl ,ck, 2bhkl
S-M Back to Basic: exc, 1 ökl ,ck, 1btkl, CERT, CACIB & BIM
Bästa Uppfödargrupp HP
.............................................

 

Vaggeryd 23/4
Domare: Per Svarstad

Deejasome Eller Inte: Very Good
Deejasome Hot Hot Hot: very good
S-M Back to Basic: excellent, 2ökl, CK, 3BTKL
.............................................

 

 

Västerås 17/4
Domare: Igor Selimovic

Deejasome Hot Hot Hot: excellent,1jk, CK, 2BTKL, CERT
S-M Back to Basic: excellent, 1ökl, ck, 4BTKL
.............................................

 

Furudal SPHK Samojed 2011-02-11
Domare; hanar: Jan Stääv  tikar:Jesper Andersson.

Deejasome Hot Hot Hot: 3 vkl
S-M Recharge: VG
S-M Back to Work:
exellent Ck 2ökl 2bhkl
S-M Back to the Future: exellent Ck 3ökl 3bhkl
S-M Resound: VG
S-M Back to Basic: VG

Uppfödaregruppen blev 3:dje placerade

RESULTAT IFRÅN 2010

INT Utställning Stockholms hundmässa 2010-12-19
Domare: Zeljka Fon Zidar, Slovenien

Deejasome Eller Inte: 1 kv, 1ökl, ck, bhkl-r, res-CACIB
S-M Back to the Future: 1kv, 2ökl, ck
S-M Back to Basic: 1 kv

 

Växjö 2010-11-07
Domare: Kurt Nilsson

S-M Back to Work: BIR
Deejasome Eller Inte: 2ökk
Egon: 2 valpklass med hp
Lucky: 3 valpklass
.............................................

 

ÖKKs valputställning  Mjölby
Domare: Fredrik Steen

Valpkl 4-6mån tikar
Chilli: 1 HP, BIR valp, BIG1

Valpkl 6-9 hanar
Lucky: 1 HP, BIR valp, BIG3

Valpkl 6-9mån tikar
Dessi: 1 HP, BIM valp

Örebros läns kennelklubbs inofficiella utställning 101031
Domare: Eddie Nilsson

Valp klass hanar

Lucky: 1hp, BIR-VALP, BIG 4-VALP

Valpklass tikar
Chilli:  3 HP
Dessie: 5

 

Arboga SPHK 2010-10-09
Domare:  Bo Lundström


Valpkl hane 4-6 mån

Lucky: 2 HP

Egon: 3 HP

Jappe:  4


Valpkl 4-6mån
Dessi: 1 HP, 2 bästa tikvalp


Uppfödarklass valp 1, BIS 3

Avelsklass valp 3

 

S-M Back to Work: 1ökl, CK, 1BHKL, BIR, BIS3

Deejasome Eller Inte:  2ökl, CK, 4BHKL

Eskilstuna SKK 2010-08-22
Domare: Arvid Göransson

S-M Back to Work
: 1kv, 1ökl, CK, 1BHKL, CACIB, BIR, BIG 4
 
  Norrköping SKK 2010-08-21
Domare: Guy Jeavons
                       
S-M Back to Work: 1kv, 1ökl, CK, 1BHKL, BIM
Deejasome Eller inte:  1kv 1ukl, CK, 2BHKL, Cert
  Askersund 2010-08-14
Domare: Tina Permo

S-M Back to Work: 1kv, r-ökl
Ransäter 2010-07-31
Domare: Diane Anderson

S-M Back to Work: 1kv, 1ökl, CK, 1BHKL, CACIB, BIR
Deejasome Eller inte: 1kv, 1ukl, CK, 4BHKL, Cert
Köping 2010- 07-24
Domare: Miklos Levente

S-M Back to Work:  1kv, ökl2, CK, 2BHKL, R-CACIB